Gameboy Advance Emulatörü iOS'e Geliyor

18 Şubat 2014

Jailbreaksiz iOS cihazlarınızda Gameboy Advance oyunlarını oynayabileceğiniz, gelişmiş özelliklere sahip Gba4iOS isimli emulatör çok yakında yayınlanacak.

Nostaljik oyunları iOS cihazlarda oynamak her oyuncunun hayalidir. Geçtiğimiz günlerde Jailbreak işlemi gerektirmeyen internet üzerinden oynayabileceğiniz bir NES emulatörünü sizlerle paylaşıp, bu hayallerinizi gerçekleştirdiğimizi umuyoruz. Ancak bu emulatörü basit ve yetersiz bulan oyun severler için müjdeli bir haberimiz var.

iOS cihazlar için geliştirilen yeni Gba4iOS emulatörü sayesinde, Gameboy Advance oyunlarını iPhone ve iPad'inizde oynayabileceksiniz. Jailbreak işlemi gerektirmeyen bu emulatörün 19 Şubat günü yayınlanması bekleniyor.

Dropbox entegrasyonu ve tema seçenekleri gibi gelişmiş özellikler sunan bu emulatörün en dikkat çeken özelliği ise iOS 7 yenilikleri arasında yer alan MFI Game Controllers API'sine destek veriyor olması.

Oyun kolu ile oynayabilirsiniz

Bu özellik sayesinde GBA oyunlarını harici bir oyun kolu ile de oynayabileceksiniz. Apple'ın uygulamalar üzerinde izlediği politika yüzünden bu emulatör de internet tarayıcısı üzerinden çalışacak. Gba4iOS emuatörü yayınlandığı zaman bu site üzerinden ulaşabileceksiniz.

Gameboy Advance Emulatörü iOS'e Geliyor Gameboy Advance Emulatörü iOS'e Geliyor Reviewed by Metin Bedir on 17:58:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.