GM Discovery’e Android 4.4 Kitkat Yakında...

General Mobile Discovery kullanıcılarının aylardır beklediği haber nihayet geldi. GM Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Discovery akıllı telefonlarına Android KitKat güncellemesinin ne zaman yayınlayacakları konusunda bilgiler verildi? İşte tüm detayalarıyla..


Gölcü, yaptığı açıklama da  Android 4.4 KitKat sürümünün Nisan ayında kullanıcılar ile buluşacağını söyledi. GM şirketinin yeni akıllı telefonu Discovery Elite içinde açıklama yapan Gölcü, Şubat ayında satışa sunmayı planladıkları Elite’in Snapdragon 801 işlemcisi ile sunmayı planladıklarını ancak Qualcomm ile yaşanan çipset tedarik aksaklıkları sebebiyle Mart ayında satışına başlanacağını söyledi.

Ayrıca Mart ayında ise Discovery’de yaşanan sorunların giderileceği ve ek fonksiyonların ekleneceği bir güncelleme gelecek. Bu sürüm güncellemesi, Bildirim ışığı, kamerada ki flaş sorununun yanısıra bazı ek özellikler getirecek.


General Mobile’ın kullanıcılar tarafından sevilen akıllı telefonu Discovery için Android 4.4.2 Kitkat güncellemesi çok yakında dağıtılmaya başlanacak.


Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ve uygun fiyatlı, güçlü bir akıllı telefon isteyenlerin vazgeçilmezi haline gelen General Mobile Discovery, Android 4.4.2 Kitkat sürümüne güncellenecek.

Nisan ayı içerisinde dağıtımına başlanacak olan güncellemenin detayları General Mobile Genel Müdürü Mustafa Gölcü tarafından açıklandı. Kitkat’tan önce gelecek olan bir güncelleme ile Discovery’de rapor edilen çeşitli sorunlar giderilecek ve cihaz Kitkat sürümüne hazırlanacak.

Discovery Elite 801 ile Gelecekmiş

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve firmanın Galaxy Note 3 gibi güçlü donanıma sahip cihazlar ile yarışan modeli Discovery Elite’in, aslında Snapdragon 801 işlemci ile geleceği açıklayan Mustafa Gölcü, Qualcomm ile aralarında yaşanan tedarik sorunu nedeniyle cihazın Snapdragon 800 işlemci kullanmak zorunda kaldığını aktardı.
GM Discovery’e Android 4.4 Kitkat Yakında... GM Discovery’e Android 4.4 Kitkat Yakında... Reviewed by Metin Bedir on 00:46:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.