Kaliteli Filmin Adresi 2014

İnternetten film izlemenin kalitesi tartışılır durumda ve sorumsuz internet sayfalarının hatta çöplüğe dönüşmüş ahlaki değerlerin tartışılmaya dahi gerek duyulamayacak kötünün de kötüsü siteler hiç ummadığınız tarzda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sitelerin denetlenmesi dahi gündemde değil ve halkın kandırılmasıyla menfaat elde eden bu sitelerin birçoğu da 18 yaş grubu.

Hasbelkader bilgisayarın ucundan tutmayı öğrenmiş ahlak yoksunu insanların birkaç lira için birçok insanın emeğine saygısızlıkta bulunduğu ortamdan kurtulmanın yollarını arar duruma geldik ama çareye dair kimsenin bir fikri yok.
Halkımızın bu konuda daha fazla bilinçlenmeye ve arka planda işlerin nasıl döndüğüne dair biraz bilgi edinmelerinin her zaman faydası olacaktır. Hatta takip ettiğimiz sitelerin kendilerini yenileme ve düzeltme çabasına iteceğine inanıyoruz. Bu hal itibariyle insanların en azından referans gösterilen sitelere öncelik vermesini tavsiye ediyoruz.

Fragman izle seçeneği ile ön plana çıkmış ve gerçekten emeğe saygılı sadece fragman ve tanıtım yazıları ile filmin tanıtımını yapan ve yapımcının emeğine saygı niteliğinde işine bağlı insanları takdir etmeden de geçemeyeceğiz. Fragman bir filmin tanıtımı konusunda etkisi tartışılmayacak ve izleyiciyi bu filme itecek en büyük sebeptir.

İzle seçeneği ile halkın içi boş anlamsız ve kayda değer bilgi bulundurmayan sitelere yönlendirmesi bizi şaşırtmakta ve anlam vermemizi zorlaştırmakta. Çok kaliteli siteler zaten görselliği ve işleyişi ile göz önünde duruyor herkes tarafından bilinip takip ediliyor.

Seyret seçeneği ile bize sunulan asılsız sayfaları ve halkı anlamsız yönlendirmelerle reklamlara tıklanması ile haksız kazanç sağlayan insanları şikâyet edebileceğimiz bir merciinin olması bizi ve etrafımızdakileri daha sorumlu hareket etmeye iterdi. Fakat bütün yaptığımız araştırmalar bunun art niyetli insanlara da bir fırsat verebilir kaygısı faydasından daha çok.

Sadece filmler de değil bütün sektörlerin olmazsa olmazı reklam ve tanıtımdır. Reklam filmlerde tabi ki fragman olarak karşımıza çıkmakta ama her yapılan işin reklamı kalitesini ve o işe verilen değeri sorumluluğu yansıtmaktadır. Kalite ve saygı aradığımız bütün sektörleri anca yaptıkları tanıtım ve reklamlarla tanıma fırsatı yakalıyoruz. Kalitesinden ödün vermeyen ve sorumluluklarını yerine getirenler sadece iş sektöründe değil bütün yaşantıların da kazanmaya devam edecektir.
Kaliteli Filmin Adresi 2014 Kaliteli Filmin Adresi 2014 Reviewed by Metin Bedir on 18:56:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.