Android Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı!

Mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi dün düzenlenen Google Geliştiriciler Konferansına damgasını vurdu. Hem yeni Android versiyonunu tanıtan Google hemde Android cihaz kullanıcılarının sayısının 1 Milyarı aştığını duyurdu.
Android işletim sisteminin yetkili isimlerinden Sundar Pichai'in sunumunu yaptığı Android L versiyonunun ardından Android işletim sistemi ile ilgili istatistikleride paylaştı. Android kullanıcı sayısının 2014 Mayıs ayı itibari ile 1 Milyar'a ulaştığını açıkladı. 
Tabletlerdeki Android işletim sistemi kullanımına dair ip uçlarıda veren Sundar Pichai, dünyadaki tablet piyasasında %62 paya sahip olduklarını açıkladı. Tablet satışlarındaki artışı göz önünde bulundurursak son zamanlardaki tablet satışlarının büyük oranda Android işletim sistemine sahip olduğu açıklandı. Uygulama yükleme konusunda da istatistik bilgileri paylaşan Sundar Pichai geçen seneye göre %236 oranında bir artış olduğunu kaydetti.
Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız Android özellikleri ile ilgili de istatistik bilgiler verdi. Günlük olarak 100 milyar kez bildirim çubuğunun kontrol edildiği, günde 20 milyar sms atıldığı ve son dönemde popüler bir alışkanlık haline gelen selfie ile ilgilide günlük 93 milyon selfie fotoğrafı çekildiğini belirtti
Android Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı! Android Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı! Reviewed by Metin Bedir on 14:38:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.