Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir? Facebook Virüsünden Nasıl Kurtuluruz?

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir?,Facebook virüsünden nasıl kurtuluruz?,Facebook virüsü nasıl bulaşır?,Facebook virüsüne dikkat

Popüler sosyal ağ Facebok, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler. Oldukça yoğun kullanılan Facebook, kötü yazılımlarında hedefi haline geliyor. Eminim ki bir çoğunu bu virüsleri ya görmüş ya da yakalanmışsınızdır.

Son zamanlarda Facebook kullanıcıları arkadaşlarının profilinde Yetenek Sizsiniz'e katıldım diye bir paylaşım veya kendisinin etiketlendiği bir gönderi görüyor. Bu paylaşıma tıklayan kullanıcı aynı virüsü kapmış oluyor. Ve tabii ki aynı paylaşım arkadaşlarına gidiyor. Böylece virüs kısa sürede yayılıyor.

Yayılan bu virüs kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Nasıl kurtulacağını bilemeyen kullanıcılar, virüsten kurtulmanın yollarını arıyorlar. Bu virüslerden kurtulmanın birkaç yolu bulunuyor.
Birinci yöntem:

Facebook hesap bilgilerinize girin, o sayfada sol kısımda uygulamalar seçeneğine tıklayın. Uygulamalar bölümünde virüse neden olan uygulamayı yanındaki çarpı işareti ile kaldırın. Daha sonra da tarayıcınızın ayarlarına girin ve uzantılar veya eklentiler kısmından bu virüse neden olan uzantı veya eklenti var ise kaldırın.

İkinci yöntem:

Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
- Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
- Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
- Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.
Bu yöntem Chrome için anlatılmış ancak, Firefox için de uygulayabilirsiniz.
Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir? Facebook Virüsünden Nasıl Kurtuluruz? Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir? Facebook Virüsünden Nasıl Kurtuluruz? Reviewed by Metin Bedir on 18:57:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.