ÇİFT TAŞIYICILI İNTERNET (DUAL CARRİER)

Merhaba Arkadaşlar Size yararlı olucağını düşündüğüm bir konuda paylaşım yapıcam sizlere. :smileyhappy:
Çift Taşıyıcılı İnternet Ne İşe Yarar? Çift Taşıyıcı teknolojisi, şebekeye herhangi bir taşıyıcıdan erişen bir kullanıcıya diğer taşıyıcıdaki mevcut kaynakları daha verimli kullanma imkânı tanır. Sağladığı hız artışı, servis alınan baz istasyonuna olan uzaklıktan bağımsız olarak tüm aboneler için geçerlidir. Çift Taşıyıcı sayesinde web sayfalarının açılış hızı, online oyun uygulamalarındaki tepki süreleri gibi ölçütlerde önemli ölçüde iyileşme sağlanır. Saniyede 42 megabit hıza ulaşan aboneler, 700 MB’lık bir filmi yalnızca 2 dakika 13 saniyede indirebilirler.
Çift Taşıyıcılı İnternet Nedir? Teknik argümanda DC-HSPA kısaltmasıyla geçen, açılımı ise Dual Carrier-High Speed Packet Access olan çift taşıyıcılı internet bize mükemmel upload / download hızlarına çıkabilmemizi sağlıyor. Bu teknolojinin temelinde ise normalde 1 adet olan 5Mhz bant genişliğine sahip operatör frekansının 2'ye çıkarılıp paralel bir şekilde kullanımıyla bant genişliği ikiye katlanıyor ve mükemmel bir hız / sinyal kalitesi artışı oluyor.
Aslında çok fazla eknik terim içeren bu yazılarımdan sonra özetlemem gerekirse 2 kat daha hızlı int demek olan bu durum turkcell baslattı uygun cihazlarda ve bölgesel 3g baglantı hızı ve bağlandıgınız siteye bağlı olarak ucuyorsunzu iphone 5 5s samsung s4 note 3 gıbı cıhazlarda bu ozellıkler var :smileyhappy:
umarım faydalı olur :smileyhappy:
ÇİFT TAŞIYICILI İNTERNET (DUAL CARRİER) ÇİFT TAŞIYICILI İNTERNET (DUAL CARRİER) Reviewed by Metin Bedir on 12:42:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.