-SAGO FANLARI ÜŞENMEDEN OKUYUN-- HACK OLAYININ UYDURMA OLDUĞUNUN İSPATLARI

Sagopa ve Kolera yeni sapkın yollarını açıkladıktan bir süre sonra hayranları hesaplarının çalındığını düşündüler.Olayın üzerinden 2 haftadan fazla zaman geçti ancak halen iyi niyetli kardeşlerimiz olayın hack olduğunu öne sürüyorlar.Ben onlara kızmıyorum , haklılar.Çok sevdikleri sanatçıların böyle sapık yollara sapmış olmaları onları derinden üzüyor.Ancak bu kadar olaydan sonra halen "hack" diyorsanız saçmalıyorsunuz demektir.Hack olayının uydurma olduğunu madde madde ispatlıyorum:




1)Hiçbir hacker aynı anda
-Sagopa Resmi Twitter Adresi
-Kolera Resmi Twitter Adresi
-Melankolia Resmi Sayfası
-Kolera Resmi Instagram Hesabı
'nı ele geçiremez. Ele geçirdiğini varsayalım.Bunu sağlaması için Sagopa ve Kolera'nın ortak kullandığı bir bilgisayar olması ve bu bilgisayara Keylogger denilen zararlı yazılım atılması gerekir.Sagopa bilgisayarına antivirüs kurmadı ya da kurulu olan antivirüs keylogger'ı tanımadı diyelim.Cevap verilmesi gereken soru şu:
Neden hacker "https://twitter.com/MelankoliaResmi" hesabına dokunmadı.Yani Melankolia'nın resmi twitter hesabına. Ya da neden Kolera'nın Resmi Facebook Sayfasına "https://www.facebook.com/KoleraRapResmi" dokunmadı ??
2)Melankolia.com Hacklendi Komedisi
Melankolia sitesi 25 Temmuz'da , Twitter hesaplarının çalınmadığına dair mesaj yayınladı:
"Sagopa Kajmer ve Kolera’nın twitter hesapları çalınmamıştır,çıkan dedikodulara itibar etmeyiniz.
Melankolia Müzik"
Bu sefer saf kardeşlerimiz sitenin hacklendiğini söylediler.Evet diyelim Melankolia sitesi hacklendi.
Önce birkaç teknik bilgi vereyim.Web siteleri hosting yani barındırma hizmeti veren firmaların bünyesinde barındırılır.Melankolia 'nın orjinal sitesi Wordpress Blog tabanlıdır ve hosting üzerinde veritabanına sahiptir.
Site hacklenirse,sitenin sahibi hosting firmasını arar ve durumu belirtir.Bunun üzerinde hosting firması acilen site veritabanında inceleme yapar ve şifre değişikliği ve sızmaları yapan IP adresini tespit edip engeller.Ardından siteyi ve veritabanını kurtarır.Ardından site sahibine gerekli bilgileri iletir ve site kurtarılmış olur.
Hacker siteyi silerse ?
Evet Hacker siteyi silebilir.Veritabanına ulaşan her hacker siteyi silebilir.Bu durumda hosting yedekleri devreye girer ve site eski haliyle teslim alınır.Halen hack diyorsanız yaşamayın ciddiyim.
3)Konserde Açıklama Yapacak Abi, Konserde Görürsünüz, Konseri Bekleyin vs.
Evet , düz mantık gidelim. Sen Sagopa'sın. Twitter hesabın var.Dinine Peygamberine bağlısın.Hayranlarının büyük çoğunluğu seniburadan takip ediyor.Yani hesap senin için hayati öneme sahip.Sonuçta sanatçısın.
Bir gün baktın ki Twitter hesabın çalınmış.Biri senin adına Hadis İnkarcılığı , Mezhepsizlik paylaşımları yapıp sana iftiralar atıyor. Üstelik eşinin de hesabı hacklenmiş.Onun da adına aynı şeyler paylaşılıyor. Ne yaparsın? Söz konusu 300.000'den ziyade hayranın var ve sanatçı kariyerin ve çizgin ayaklar altına alınıyor.
Hadi düz mantık yürüt ne yaparsın? Söyliyeyim mi? Kendini parçalarsın kendini. Hack olayını duyurmak için elinden gelen her şeyi yaparsın.Örneğin MelankoliaResmi Twitter adresini kullanırsın , ehlişuur hesabından duyuru yaparsın , video çeker açıklama yapar hayran sayfalarına atarsın.En basiti Hesabı Kurtarmak adına elinden gelen her şeyi yaparsın.Hesabı kurtarmak ise çocuk oyuncağı.
Örnek mi istiyorsun al sana örnek:
http://www.haberturk.com/gundem/haber/961260-melih-gokcek-twitter-hesabini-geri-aldi
Melih Gökçek çalınan hesabını sadece birkaç saat içerisinde geri aldı.Evet "kuzen"? Kuzen dilimize yapıştı , o tabiri kullanmıyoruz artık.Evet kardeş yetti mi açıklamalar daha ister misin? Ben biraz daha yazayım sen inanmayacaksın çünkü
4) Sagopa ve Kolera'yı Defterden Silen Rap Sanatçıları
-Sad ve Şahsi vb. çoğunluk rap sanatçısı twitter ve facebook hesaplarından Sagopa ve Kolera'nın saptığını doğrulamış , bizzat Sagopa Şahsi ile bir alakalarının kalmadığını kendi hesabından belirtmiştir.İlgili ekran görüntüsü :
https://www.facebook.com/sagopagercegi/photos/a.428653973942932.1073741826.428653333942996/430336780441318/?type=1&theater
Sence bu adamlar da mı Peşin Hüküm verdiler?Doğru ya bunlar ne bilsin , siteler Hacklendi abi. Vah saf kardeşim , vah temiz kardeşim. Biraz daha ispat lazım sana.
5) Edip Yüksel Enayi Mi?
Edip Yüksel , sürekli twitter'dan Sagopa ve Kolera'ya tweet atmakta , onlarla sohbet etmekte ve onlara özel gönderiler hazırlamakta.Edip Yüksel dediğin adam twitter 'ın , youtube'un kurdu olmuş durumdadır.Şundan emin olabilirsin ki Sagopa ve Kolera Edip Yüksel ile gerçek hayatta görüştüler, konuştular.Emin ol olay twitter ile sınırlı değil , ya telefonda ya bizzat ya kamerayla yani bir şekilde görüştüler.Çünkü birden samimi duruma geçtiler.Bu zaman isteyen bir hadisedir.Bak senin Kolera Edip Yüksel'e abi diyor:
https://www.facebook.com/sagopagercegi/photos/pcb.430254660449530/430254570449539/?type=1&theater
Edip Yüksel hackerlar la mı irtibat halinde. Yapma Edip , sen böyle tuzağa düşecek adam mıydın... Daha ispat ister misin?
6) Sonuç
Yukarıda sayılan maddeler seni ikna etmediyse Facebook'ta dolanıp duran şu saçma ekran görüntüsüne inanmaya devam et:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=769396693103408&set=p.769396693103408&type=1&theater
Şunu da belirtmeliyim ki , Sagopa ve Kolera şu an çok hayran kaybetti.Kendisi de bunun farkında , var olan hayranları elde tutma peşinde.Daha önce Twitter'da sohbet ettiği pek görülmemiştir , şimdilerde eşiyle birlikte hayranlarıyla tartışmakta , şakşakçılarının gönderilerini paylaşmakta.Eğer Sagopa Konserde çıkıp da durumun "hack" olduğunu dile getirirse -ki hayran kaybetmeyi göze almamak ve durumu toparlamak adına yapması olasıdır- inanmayın.Çünkü elimizdeki veriler ve yukarıda saydığım ispatlar durumun gerçekliğini gözler önüne sermektedir.

04.08.2014 Pazartesi

ÖNEMLİ GELİŞME !!!
Sagopa Kajmer ve Kolera , Edip Yüksel takibini sonlandırdı.Hadis inkarı içeren tweetleri sildiler.
Yorum: Gelen tepkilerin büyüklüğü karşısında hayran kaybını önleme adına bu konuyu bir daha açmamayı uygun gördüler.
Bundan sonraki süreçte konserde yapılacak açıklama ve yeni parçaların sözleri durumu açıklığa kavuşturacaktır.
-SAGO FANLARI ÜŞENMEDEN OKUYUN-- HACK OLAYININ UYDURMA OLDUĞUNUN İSPATLARI -SAGO FANLARI ÜŞENMEDEN OKUYUN-- HACK OLAYININ UYDURMA OLDUĞUNUN İSPATLARI Reviewed by Metin Bedir on 13:08:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.