Küçük Ağa dizisine yeni katılan oyuncu Özlem Türay kimdir?

11 Eylül 1981 tarihinde İzmir’de doğdu. Türk tiyatro oyuncusu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Buradan 2004 yılında mezun oldu.


Tiyatro Kariyeri

Özlem Türay, tiyatroya genç yaşta başladı ve 14 yaşında İzmir Karşıyaka Tiyatro Atölyesi’nin bir çok oyununda rol aldı. Sokak Çocuklarını Koruma Derneği’nde oyunculuk dersleri verdi ve oyunlar sahneledi.

1999 yılnda tiyatro sınavları için Harika Lafçıoğlu gözetiminde tiyatro ve şan dersleri aldı. Onlarca tiyatro oyununda görev alan oyuncu 2001 yılında Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesinde tanıştığı 5 arkadaşıyla Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu. Mahşer-i Cümbüş ile birlikte Doğaçlama Tiyatroyu Türkiye’de ilk defa sahneledi. Daha sonra Benimle Oynar mısın? isimli çocuk programında rol aldı. Halen özel bir kolejde tiyatro öğretmenliği yapmaktadır. Ayrıca Mahşer-i Cümbüş ile beraber tiyatro oyunlarında görev almakta ve Anında Görüntü Show isimli televizyon programıyla Tiyatro Sporunu ekranlarda sahnelemektedir.

Tiyatro

1996 Bir Evlenme, Cimri, Hastalık Hastası, Sahte Cennet, Ferhat ile Şirin
2001-Bir çok atölye çalışmasına katıldı. Oyunculukta Ses ve Nefes, Biyomekanik Oyunculuk, Oyunculuk ve Doğaçlama, Tiyatro ve Doğaçlama, Commedia Dell’Arte tiyatro oyunculuğu bunlardan bazılarıdır.
2003 Kafkas Tebeşir Dairesi isimli oyunda rol aldı.
2004 Hamlet uyarlaması olan oyunda Hamlet’i oynadı.
2004 İki Efendinin Uşağı isimli oyunda rol aldı.

Müzik

2002 Kadınlar da Savaşı Yitirdi adlı oyunda müzik yaptı.

Televizyon

2004 Benimle Oynar mısın? (TRT)
2007 Anında Görüntü Show (Fox Tv)

Küçük Ağa dizisi Özlem Türay kimdir, Küçük Ağa dizisi Özlem Türay rolü karakteri, Küçük Ağa dizisi yeni oyuncu, Özlem Türay kimdir?
Küçük Ağa dizisine yeni katılan oyuncu Özlem Türay kimdir? Küçük Ağa dizisine yeni katılan oyuncu Özlem Türay kimdir? Reviewed by Metin Bedir on 23:41:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.