Bilgisayarınızın Optimizasyonunu Tekrardan Sağlayın

Bilgisayarımızın optimizasyonunu tekrardan nasıl sağlanır, onu öğreneceğiz.Bilgisayar güvenliğini ve optimizasyonu nasıl yapılır sizlere onu göstereceğim.Adım 1-Bilgisayar Güvenliğini Sağlamak

Bitdefender Total Security 2016

Dalında en iyi Anti-Virus programlarından biridir. içinde Firewall, Anti-Virus gibi özellikleri barındırır. Tam sistem koruması ile tam güvenlik sağlar. Ancak kapatılamaması biraz kötü bir özellik.

Zemana AntiLogger

Zemana Anti-Logger,zararlı yazılımların saldırı metodlarına karşı geliştirilmiş, güçlü anti-eylem metodları içeren, yenilikçi güvenlik modülleri ile "Bilgi Güvenliği"nizi imza veritabanına ihtiyaç duymadan, sezgisel olarak koruma altına alır. 

Programın Özellikleri Şunlardır :
SSL Logger'lara karşı koruma sağlayan üstün Anti-SSL Logger Modülü
WebCam Logger'lara karşı koruma sağlayan üstün Anti-WebCam Logger Modülü
Key Logger'lara karşı koruma sağlayan üstün Anti-Key Logger Modülü
Screen Logger'lara karşı koruma sağlayan üstün Anti-Screen Logger Modülü
Clipboard Logger'lara karşı koruma sağlayan üstün Anti-ClipBoard Logger Modülü
İşletim Sisteminizi koruyan üstün Sistem Savunma Modülü
AntiLogger 15 Günlük ücretsiz kullanım hakkı (Sınırsız deneme kullanımı)
AntiLogger 15 Gün ücretsiz güncellemelerden faydalanma

Malwarebytes Anti-Malware

Kendisi Anti-Malware ( Anti kötü amaçlı yazılım ) özelliğine sahiptir. Tüm Malware gibi programları size bildirir. 3 Adet ana taraması mevcuttur.Temizlik süreci de oldukça kısa ve bir kaç saniye sürdüğü için, bilgisayarınızda herhangi bir zorlama olmadan tehlikeli yazılımlardan kurtulabilirsiniz. Ayarlar sekmesinde ise programın temel çalışma özelliklerini etkileyebilecek ve nerelerin taranmasını istediğinizi belirtebileceğiniz gerekli tüm seçenekler mevcut. Piyasadaki en etkili malware temizleme programlarından olan Malwarebytes Anti-Malware'ı denemeden geçmeyin.

AdwCleaner

AdwCleaner, bilgisayarınızda dikkat etmeden kurduğunuz ve bilgisayarınızın anasayfasını değiştiren, istemediğiniz toolbar yazılımları yükleyen uygulamaları ve eklentileri kaldıran ücretsiz bir programdır. AdwCleaner kullanmanız söylendiyse, muhtemelen bilgisayarınız istenmeyen programlar içerdiği içindir. Denemeden geçmeyin ! 

HijackThis

Hijackthis, Microsoft Windows işletim sistemleri için ücretsiz bir spyware temizleme aracıdır. Program Merijn Bellekom adlı bir yazılım gelişitiricisi tarafından yazılmış, 2006 yılında Trend Micro firması tarafından satın alınmıştır. Gerekmedikçe kullanmamanız tavsiye edilir. Profesyonel bir kullanıcı değil iseniz. Yoksa yararından çok zararı dokunabilir.

ComboFix

Bilgisayarınızı bilinen zararlılara karşı tarayan ve bulduğu bu zararlıları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir uygulamadır. ComboFix en yaygın ve güncel zararlıları büyük ölçüde silebilmenin yanı sıra, aynı zamanda, program tarafından otomatik olarak silinmeyen zararlıları kaldırmak için eğitimli rehberler tarafından kullanılan bir rapor görüntüler.

Bir yardımcı tarafından özellikle kullanmanız istenmediği sürece ComboFix'i çalıştırmamalısınız. Ayrıca, Combofix çok güçlü bir araç olduğundan iyi eğitim almış bir yardımcının gözetimi olmadan, ComboFix rapor bilgilerine bakarak işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. Bunu yapmanız, bilgisayarınızın normal çalışması ile ilgili problemlere neden olabilir. 

Şu anda ComboFix'i yalnızca aşağıdaki Windows sürümlerinde çalıştırabilirsiniz:

Windows XP (yalnızca 32-bit)
Windows Vista (32-bit / 64-bit)
Windows 7 (32-bit / 64-bit)
Windows 8 ( 32-bit/ 64-bit

Bu Programlar Optimizasyon kazandırmaz. Sadece bilgisayarınızın kaptığı virüsleri temizler ve sistemi korur. Ancak virüsleri temizlediği zaman sistemi oldukça rahatlatır.

Adım 2-Bilgisayar Optimizasyonunu Sağlamak

İşte Herkesin Sıkça Kullandığı Optimizasyon Programları :

Advanced SystemCare
Ashampoo WinOptimizer
Glary Utilities Pro
CCleaner
Driver Booster 3 ( Sürücü Güncelleyici )
AusLogics BoostSpeed 8
Wise Memory Optimizer
Wise Care 365
MSI AfterBurner ( Ekran Kartı için OverClock ) 

Bu Programlar bilgisayarınızdaki atık, çöp dosyaları silecek ve sistem optimizasyonunu geri kazandıracaktır.

bilgisayar optimizasyonu nasıl ayarlanır?,bilgisayar güvenliği nasıl sağlanır?,pc güvenliği için en iyi programlar ve özellikleri
Bilgisayarınızın Optimizasyonunu Tekrardan Sağlayın Bilgisayarınızın Optimizasyonunu Tekrardan Sağlayın Reviewed by Metin Bedir on 21:28:00 Rating: 5

1 yorum:

  1. çöp dosyaları sildikten sonra bilgisayarın ne kadar hafiflediğine şahit olabilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken bir konu bazı programlar sistem dosyalarında değişiklik yaptığında sistemi çalışamaz hale getirmeye kadar yol açabiliyor.Değerli ve özgün yazınız için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.