Yaşamınız Boyunca Görmeniz Gereken 5 Yer

Elbette her insan yeni yerler keşfetmeyi ister. Ancak bunun mümkün olması maddiyata dayanıyor. Dünyadaki güzellikleri görmek her insanın hakkıdır. Umarız bir gün hepimizin durumu iyi olur ve bu güzelliklerden yararlanırız. Hadi gelin ilerde ölmeden görmemiz gereken doğal güzelliklere beraber göz atalım.İşte Yaşamınız Boyunca Görmeniz Gereken 5 Yer ;
1-) Amerika Arizona (Antilop Kanyonu) : Bu doğa harikası ise Kızılderililere ait bölgenin bir parçası. Dünya'nın en fotojenik yerlerinden birisi olduğu için kanyona düzenlenmekte olan turların en büyük turistleri fotoğraf meraklılarıdır.

Amerika Arizona (Antilop Kanyonu)
2-) Çin (Tianzi Dağları) : Kelime anlamı ''cennetin oğlu'' olan 67 km² alanı kaplayan dağlar tıpkı Avatar filmindeki bölgeyi hatırlatıyor. Teleferik ile bu harika doğa manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.Çin (Tianzi Dağları)
3-) Alaska (Mendenhall Buz Mağaraları) : Gidilmesi oldukça zahmetli olan bir bölge olan Mendenhall Buz Mağaraları mallesef küresel ısınma sebebinden dolayı her geçen gün eriyip yok olmaktadır. Gidilmesi neden zor diyeceksiniz. Sebebi ulaşımın sadece kanoyla olması ve daha sonra buzullara tırmanılmasının gerekmesinden ötürüdür.Alaska (Mendenhall Buz Mağaraları)
4-) Bolivya (Salar de Uyuni) : Bu fotoğrafı görenlerinizin bir çoğu elbette Photoshop diye düşünecektir ancak değil. Bu bölge dünyanın en büyük kuruyan tuz gölüdür. Bolivya'nın güneybatısında adeta tuzdan yapılmış bir çöl gibi gözüküyor. Dünya'nın en büyük aynası olarak da geçmektedir.Bolivya (Salar de Uyuni)
5-) Ukrayna Klevan (Aşk Tüneli) : Burası aşk tüneli olarak geçiyor. 3 km alan boyunca bu doğa güzelliği ile devam eden bölge aslında bir tren yolu iken sonralarda aşıkların el ele yürüdükleri ve fotoğraf çektirdikleri bir yol haline gelmiş.Ukrayna Klevan (Aşk Tüneli)
Bu paylaşımımızı beğendiyseniz ve bu tarz paylaşımların gelmesini istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayınız. Ayrıca sosyal medya da paylaşarak bize destek olabilirsiniz.Yaşamınız Boyunca Görmeniz Gereken 5 Yer,en görülesi gereken 5 yer,yaşamınız boyunca görmek isteyeceğiniz 5 güzel yerler.Ukrayna Klevan (Aşk Tüneli) resimleri,Bolivya (Salar de Uyuni),Alaska (Mendenhall Buz Mağaraları),Çin (Tianzi Dağları),Amerika Arizona (Antilop Kanyonu)
Yaşamınız Boyunca Görmeniz Gereken 5 Yer Yaşamınız Boyunca Görmeniz Gereken 5 Yer Reviewed by Metin Bedir on 13:31:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları

1. Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.

2. Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.